Dziesiątki miliony funtów – na tyle szacuje się koszty projektu modernizacji tuneli drogowych przy zjeździe z autostrady M4, w kierunku lotniska Heathrow. Prace renowacyjne w toku.

Z inicjatywy spółki zarządzającej największym europejskim portem lotniczym – Heathrow Airport trwa modernizacja słynnych tuneli drogowych przy zjeździe z autostrady M4. Przez tunele o długości 830 m., które zostały zbudowane jeszcze w 1950 roku, każdego dnia przejeżdża 55 tys. pojazdów.

Renowacja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tunelach, w związku z planami wprowadzenia cięższych modeli samolotów, które w przyszłości mają poruszać się po pasie startowym, przechodzącym tuż nad tunelami. Przedmiotem prac jest między innymi wymiana systemu ochrony przeciwpożarowej oraz dostosowanie go do obsługi samolotów nowej generacji np. modelu A380.

Dwa 630-metrowe tunele są remontowane nocą, tak aby w ciągu dnia praca lotniska mogła odbywać się bez zakłóceń. Aby zminimalizować utrudnienia, remontowany nocą tunel zostaje ponownie otwarty o 5.30 rano.

Projekt, którego realizacja ma potrwać dwa lata, jest już na półmetku. Prace będą kontynuowane przez następny rok, pięć dni w tygodniu. Twórcy projektu mają nadzieję, że tunele po renowacji będą spełniały wymogi bezpieczeństwa przez kolejne trzydzieści lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj