Terminal Cargo portu lotniczego w Hong Kongu (Hong Kong Air Cargo Terminals – Hactl) został wyróżniony certyfikatem Carbon Reduction przyznanym przez Environmental Campaign Committee (ECC).

Certyfikat Carbon Reduction jest przyznawany w ramach programu HKAEE – Hongkong Awards for Environmental Excellence – najbardziej prestiżowego systemu nagradzania w dziedzinie ochrony środowiska.

Jest to wyraz uznania dla Spółki Hactl portu lotniczego w Hong Kongu w związku z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla podczas załadunku i rozładunku towarów.

Komitet do Spraw Środowiska (ECC) wyróżnia te przedsiębiorstwa, którym udaje się obniżyć emisję dwutlenku węgla o co najmniej 3% w skali roku. Prestiżowe wyróżnienie Carbon Reduction jest ważne przez okres trzech lat.

Według badania przeprowadzonego przez niezależną brytyjską instytucję- Standards Institution (BSI) Pacific Limited, Terminal Cargo w Hong Kongu zdołał zredukować emisję dwutlenku węgla w skali roku aż o 12%.

Tak imponujący wynik Hactl zawdzięcza wielu studiom, spotkaniom z eko- specjalistami oraz licznym badaniom, które przyczyniły się do realizacji inicjatyw przyjaznych dla środowiska np. wykorzystania pojazdów elektrycznych, oszczędności energii poprzez udoskonalenie klimatyzacji, chłodnictwa, oświetlenia i systemów ładowania akumulatorów wózków widłowych.

Quality Assurance Manager Hactl, Benny Siu, z entuzjazmem komentuje wyróżnienie: „Jesteśmy zaangażowanym zwolennikiem inicjatyw środowiskowych. Jesteśmy dumni z tego, że udało się przeprowadzić 12-procentową redukcję dwutlenku węgla, co jest niezwykle ważne dla środowiska.”

Certyfikat ten pokazuje, że Hactl zależy na środowisku, i pokazuje jak wiele można osiągnąć dzięki determinacji, innowacji i inwestycji.”

Założona w 1976 roku spółka Hactl jest największą niezależną strefą cargo w Hong Kongu, obsługuje ponad 100 lini lotniczych, 1000 spedytorów. Jej baza, SuperTerminal 1, jest największym zakładem obsługi ładunków w Hong Kongu, o rocznej zdolności przeładunkowej 3,5 mln ton.

Udziałowcami spółki są Jardine Matheson & Co (41,67%), Hutchison Port Holdings (20,83%), The Wharf (Holdings) (20,83%) i China National Aviation Corporation (16,67%).


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj