Dbanie o czystość na lotniskach jest niezwykle ważne przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo pasażerów i wszystkich pracowników lotniska. Utrzymanie powierzchni startowej w dobrym stanie to absolutna podstawa. Jakich maszyn używać, by płyty lotniskowe nie stanowiły dla nikogo zagrożenia?

Dbanie o czystość na lotniskach jest niezwykle ważna przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo pasażerów i wszystkich pracowników lotniska. Utrzymanie powierzchni startowej w dobrym stanie to absolutna podstawa. Jakich maszyn używać, by płyty lotniskowe nie stanowiły dla nikogo zagrożenia?

Dlaczego zanieczyszczona płyta lotniskowa jest niebezpieczna?

Czyszczenie lotnisk zgodne z restrykcyjnymi standardami jest konieczne do tego, aby ich powierzchnia miała odpowiednią przyczepność. Zanieczyszczenia na powierzchni lotniska, zwłaszcza w obszarach startu i lądowania mogą doprowadzić do wypadku. Bezpieczeństwo na pasach startowych i drogach kołowania ograniczają głównie złogi gumowe, substancje chemiczne, a także woda, błoto, lód i śnieg. Aby sprostać światowym standardom w zakresie czyszczenia lotnisk, warto zainwestować w najnowocześniejsze maszyny, zaprojektowane tak, by działać w optymalny sposób przy minimalnych kosztach użytkowania.

Tuchel – skuteczne czyszczenie lotnisk

Chcąc zakupić maszyny, dzięki którym czyszczenie lotniska będzie przebiegało szybko, sprawnie i efektywnie, warto rozważyć zakup zamiatarek niemieckiej marki Tuchel. W asortymencie marki znajdują się różne modele zamiatarek – wśród nich można są też takie, których przeznaczeniem jest zamiatanie pasa startowego. Czym powinna charakteryzować się dobra zamiatarka lotniskowa? Przede wszystkim należy sprawdzić, czy zamiatarka, którą chce się kupić poradzi sobie z obsługą dużych powierzchni.

Prawdziwy Gigant od Tuchel

Zamiatarki Profi Gigant wyposażone są w szczotki o szerokości roboczej do 350 cm, co oznacza, że ich używanie wiąże się z dużą oszczędnością czasu podczas sprzątania lotniska. Prace szczotek w przypadku tego modelu regulują dwa wewnętrzne silniki, a wahadłowe złącze zasilenia skutecznie chroni przed ewentualnym przeciążeniem. Co ważne, Profi Gigant posiada zawór kontroli przepływu, jej zaletą jest także system dźwigni blokujących. Ta zamiatarka przemysłowa jest w stanie kompleksowo oczyścić lotnisko – wykorzystuje się ją do tego celu niemal na całym świecie.

A może zamiatarka ciągnikowa?

Wśród propozycji cenionej marki nie brakuje także zamiatarek ciągnikowych. Zamiatarka doczepiana do ciągnika Tuchel Profi 660 to maszyna najnowszej generacji. Ten model ma szczotki szerokie na 660 mm i wyróżnia się nowoczesnym systemem poziomowania 3D. Ta zamiatarka Tuchel gwarantuje dużą wydajność pracy między innymi dlatego, że została wyposażona w specjalistyczny kolektor zanieczyszczeń. Godna polecenia zamiatarka z tej grupy to także model Big, który zbiera duże ilości odpadów. To, co wyróżnia zamiatarki ciągnikowe Tuchel, to możliwość współdziałania z ciągnikami komunalnymi. Pasują do nich niemal wszystkie pojazdy komunalne.

Pługi Tuchel

Pługami, które świetnie sprawdzą się na lotniskach, są między innymi modele L-SF i pług do śniegu Tuchel- Snow SF. Odśnieżają one lotniska naprawdę szybko dzięki systemowi klap sprężynowych. Pługi te są wyposażone w nowoczesne zabezpieczenia. Okazują się bardzo wytrzymałe na uszkodzenia i zapewniają komfort osobie, która je obsługuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj