London-City ogłoszono najbardziej punktualnym portem lotniczym w porównaniu z innymi lotniskami w Wielkiej Brytanii.

Według statystyk, 87 procent przylotów i odlotów na lotnisku London-City przebiegło zgodnie z rozkładem lotów w przedziale pod października do grudnia 2011 roku. To o 7 procent lepszy wynik jeśli chodzi o punktualność lotów w porównaniu z tym samym okresem w 2010 roku. Tak znaczącej poprawy nie zanotowało żadne inne lotnisko w Wielkiej Brytanii.

Jeśli zaś chodzi o opóźnienia lotów na London-City, oszacowano, że średnia wszystkich opóźnień to tylko 6 minut. Również w tym przypadku wynik z poprzednich lat uległ znacznej poprawie. Urzędnicy lotniska są zdania, że do poprawy punktualności przyczynił się profesjonalizm pracowników London-City.

„Ciężko pracujemy aby zapewnić odpowiednie usługi dla naszych pasażerów, starając się oszczędzać ich czas, dlatego z przyjemnością odebraliśmy informację o pierwszej pozycji naszego lotniska według statystyk”, wyjaśnia Richard Gooding w oświadczeniu prasowym na temat punktualności London-City.

„Te dane, połączone z naszą dogodną lokalizacją – niedaleko ścisłego centrum Londynu, stadionu Olympic oraz Westfield Stratford City, sprawia że London-City przyciąga coraz więcej podróżnych zarówno w celach zawodowych jak i turystycznych”, dodaje Richard Gooding.

London-City to w zasadzie jedyny port lotniczy, który znajduje się w obrębie stolicy Wielkiej Brytanii i położony jest praktycznie tuż przy siedzibie londyńskich Igrzysk Olimpijskich z 2010 roku. W 2011 roku London-City gościło ponad 3 miliony podróżnych, którzy skorzystali z ponad 40 różnych połączeń lotniczych obsługiwanych przez 12 przewoźników.

Najbardziej punktualne lotnisko w Wielkiej Brytanii istnieje od 1987 roku, jednak na początku ruch lotniczy na London-City musiał liczyć się z pewnymi ograniczeniami z powodu prawdziwej fali wysokich budynków, które powstawały w okolicy. Z tego powodu wiele rodzajów samolotów nie mogło być dopuszczonych do startowania i lądowania na tym lotnisku, jednak London-City poradziło sobie z tym problemem dzięki przeprowadzeniu wielu prób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj