Federalny Zarząd Lotnictwa w Stanach Zjednoczonych (FAA – Federal Aviation Administration) planuje wprowadzić nowe regulacje, które miałyby pozwolić pasażerom na korzystanie z urządzeń elektrycznych podczas startu i lądowania samolotu.

Obecnie przeprowadzane są próby z udziałem urządzeń takich jak odtwarzacze mp3 czy tablety, aby upewnić się czy są one kompatybilne z elektronicznymi systemami na pokładzie samolotu.

Jednakże ze względu na wysokie koszty takich prób oraz pojawianie się na rynku coraz to nowszych elektronicznych gadżetów, tylko niewielka liczba linii lotniczych zdecydowała się podjąć takie działania.

Dlatego też, Federalny Zarząd Lotnictwa planuje podjąć dyskusje z najważniejszymi liniami lotniczymi oraz z producentami gadżetów elektronicznych, aby ułatwić przeprowadzenie testów z udziałem urządzeń pokładowych samolotu.

Aktualnie obowiązujące przepisy pozwalają pasażerom na korzystanie z drobnych urządzeń elektronicznych po osiągnięciu przez samolot odpowiedniej wysokości. Jeśli te normy ulegną zmianie, wtedy gadżetów elektronicznych będzie można używać również podczas startu i lądowania samolotu.

„Jako że na rynku pojawiają się coraz to nowsze i ciągle zmieniające się elektroniczne gadżety, oraz przez fakt, że linie lotnicze nie przeprowadziły odpowiednich testów, Federalny Zarząd Lotnictwa musi jeszcze raz przemyśleć wprowadzenie zmian w przepisach dotyczących używania sprzętu elektronicznego na pokładzie samolotu”, wyjaśnia Laura J. Brown, przedstawiciel Federalnego Zarządu Lotnictwa.

Zmiany w zakresie korzystania z urządzeń elektronicznych podczas lotu, które byłyby możliwe dzięki przeprowadzeniu odpowiednich prób, z pewnością byłyby powitane z wielkim entuzjazmem w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że w tym kraju przed końcem roku zostanie sprzedanych co najmniej 60 milionów iPadów.

Pomimo ogromnego zainteresowania pasażerów możliwością zmiany aktualnych przepisów, Federalny Zarząd Lotnictwa potwierdził, że żadne zmiany nie zostaną wprowadzone, dopóki nie będzie pewności, że korzystanie z urządzeń elektronicznych nie zagraża bezpieczeństwu pasażerów na pokładzie samolotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj