Opublikowano listę najpopularniejszych lotnisk na świecie jeśli chodzi o liczbę użytkowników, którzy meldowali się na nich poprzez aplikację miejsca dla telefonów komórkowych na Facebook’u. Według rankingu przeprowadzonego przez Facebook najczęstszym portem lotniczym umieszczanym na statusie było międzynarodowe lotnisku w Los Angeles (LAX).

Badania dotyczyły okresu pomiędzy sierpniem 2010 roku, a listopadem 2011 roku. LAX wyprzedziło w rankingu 20 innych lotnisk, między innymi londyńskie Heathrow, Hartsfield-Jackson w Atlancie i Fort Worth w Dallas. Informacje zostały zebrane od wszystkich użytkowników lub innych serwisów korzystających z sieci Facebook, którzy w okresie od sierpnia 2010 do listopada 2011 umieścili na swoim profilu informację o lokalizacji dotyczącą jakiegoś lotniska.

W rankingu Facebook’a niezaprzeczalnie wysuwają się na prowadzenie lotniska ze Stanów Zjednoczonych, które zajmują pierwsze 6 pozycji. Dopiero na siódmym miejscu znajduje się lotnisko w Sydney.

„LAX ma wiele rzeczy, o których można by opowiadać, wystarczy wspomnieć o blisko 4 bilionach dolarów przeznaczonych na trwającą renowację budynku i instalację nowych urządzeń we wszystkich terminalach, a korzystny cenowo dostęp do portali społecznościowych to jeden z elementów naszego programu serwisu konsumenckiego” – powiedziała Gina Marie Lindsey, dyrektor Los Angeles World Airports, komentując sukces LAX w rankingu Facebook’a.

Pełna lista 20 lotnisk, z których najczęściej meldowano się na Facebook’a:

Los Angeles International Airport

Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport

Chicago O’Hare International Airport

San Francisco International Airport

Dallas/Fort Worth International Airport

Denver International Airport

Sydney (Kingsford Smith) Airport

Phoenix Sky Harbor International Airport4

McCarran International Airport

Suvarnabhumi International Airport

Philadelphia International Airport

Miami International Airport

Boston Logan International Airport

Charlotte Douglas International Airport

John F. Kennedy International Airport

Amsterdam Airport Schiphol

San Diego International Airport

Newark Liberty International Airport

Washington Dulles International Airport

Heathrow Airport

Strona LAX na Facebooku została otwarta w 2009 roku, a obecnie liczba jej fanów wynosi ponad 39milionów. Lotnisko w Los Angeles ma też swoją stronę na portalu społecznościowym Twitter, którą śledzi ponad 8 tysięcy użytkowników. Obie strony dostarczają podróżnym potrzebnych informacji na temat opóźnionych lotów, warunków pogodowych i inwestycji, jakie mają być w przyszłości przeprowadzone na lotnisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj