Pięćdziesiąt linii lotniczych będzie działać na międzynarodowym lotnisku Abu Dhabi, powiedział w niedzielę James E. Bennet, dyrektor naczelny Abu Dhabi Airports Company (ADAC). Sześć nowych kompanii lotniczych ma również nadzieję na możliwość rozpoczęcia działania na tym lotnisku pod koniec 2012 roku.

Bennet wypowiedział się na konferencji prasowej Routes Abu Dhabi 2012, podkreślając fakt, że stwarzanie nowych tras jest nieodzowne dla przyszłości przemysłu lotniczego, a także wspomaga lokalną gospodarkę.

„Wpływ lotniska Abu Dhabi na rozwój turystyki i na lokalną gospodarkę jest znaczący. ADAC jest też świadome faktu, że nowe trasy lotnicze przyczyniają się do wzrostu ekonomicznego lotniska Abu Dhabi i wpływają pozytywnie na jego turystykę i handel. Poza tym, tworzenie nowych tras pozwala lotnisku Abu Dhabi umacniać swoją pozycję jako globalnego portu lotniczego”, dodaje Bennet.

Bennet uważa ADAC za jedyny organ, który może efektywnie wspomóc te dziedziny gospodarki, jako że idealnie nadaje się do zaprezentowania wszystkich możliwości lotniska Abu Dhabi i przedstawienia jakie usługi ma do zaoferowania. Bennet dodał, że konferencja prasowa jest dobrą okazją do zaprezentowania dalszych planów wzrostu, a także, iż ma nadzieję na rozwój partnerstwa z nowymi lotniskami i liniami lotniczymi.

Głównym celem tegorocznej prezentacji jest przedstawienie projektu powstania nowego kompleksu terminali Midfield, zaplanowanego na 2017 rok, który całkowicie zmieni charakter podróży na lotnisku Abu Dhabi. Terminal Midfield będzie mógł pomieścić 30 milionów pasażerów rocznie, obecnie zaś lotnisko przyjmuje 12 milionów podróżnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj