Uwaga podróżując do/z Wielkiej Brytanii: na dzisiaj (30 listopada 2011) zapowiedziano strajki naziemnej obsługi lotnisk brytyjskich. Spodziewany jest chaos i duże opóźnienia na londyńskich portach lotniczych.

Strajki zapowiedzieli pracownicy sektora publicznego w Wielkiej Brytanii. Szkoły, urzędy, transport i szpitale będą działać w ograniczonym zakresie lub wcale, wśród strajkujących pracowników sektora publicznego jest kontrola graniczna na lotniskach. Strajkujący protestują przeciwko reformie emerytur.

Strajk najprawdopodobniej odczuje dotkliwie lotnisko w Heathrow. Co prawda podjęto działania mające na celu zminimalizowanie skutków strajku, jednak nie można wykluczyć sporych opóźnień (do kilkunastu godzin). Inne brytyjskie lotniska nie spodziewają się aż tak dużych zakłóceń w ruchu pasażerskim. Kontrole bezpieczeństwa przy odlocie są w rękach prywatnych firm, a kontrola paszportów to obowiązek linii lotniczych. Strajk powinien więc być mniej dotkliwy dla podróżnych odlatujących z Wielkiej Brytanii.

Niektóre linie lotnicze odwołały rejsy lub proponują bezpłatne przebukowanie lotów na inne dni. Taką decyzję podjęły np. British Airways i Air France. Największych utrudnień mogą spodziewać się osoby, które przylatują do Londynu rano – do godziny 9.00 na Heathrow ma bowiem wylądować około 100 samolotów.

13 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj