Od piętnastu lat organizacja Airports Council International (ACI) zrzeszająca porty lotnicze całego świata prowadzi konkurs na najlepszy port lotniczy. W roku 2010 przebadano ponad 250.000 podróżujących zadając im pytania dotyczące 34 obszarów związanych z usługami i wyposażeniem lotnisk. Który port okazał się najlepszy?

Konkurencja jest liczna. Ocenianych było ponad 1700 lotnisk na całym świecie. W Europie najlepszym uznany został International Airport Malta (MLA) w Luqa. Wygrał on jednocześnie w swojej kategorii czyli lotnisk obsługujących od 1 do 5 mln pasażerów.

Najlepszym portem na świecie zostało lotnisko Incheon (ICN) International Airport położone ok. 50 km od Seulu, Korea Południowa. To port na piątkę – uzyskał wynik 4,96 w skali 5. Pomyłki być nie mogło, Incheon został wybrany najlepszym już szósty raz z rzędu. Jako jeden z argumentów za wyborem był fakt, że pasażer odlatujący z Incheon odprawia się w 16 minut a po wylądowaniu tam już po 12 minutach od wyjścia z samolotu może odjechać z lotniska ze swoim bagażem.

Życzymy naszym portom sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

RCAV

Źródła: IIAC ׀ www.airport.kr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj