Największy sklep wolnocłowy w Europie został otwarty na lotnisku Gatwick jako część inwestycji wynoszącej 4 miliony dolarów mającej na celu odnowienie sprzedaży detalicznej.

Jest to największy w Europie sklep wolny od cła i podatków, o powierzchni 2,380 metrów kwadratowych. Otwarty został na południowym terminalu lotniska Gatwick przez World Duty Free Group. Komentując otwarcie nowego sklepu, dyrektor naczelny World Duty Free Group, Jose Maria Palencia, powiedział, że jest zachwycony pozytywnymi opiniami pierwszych klientów, a także wzrostem w sprzedaży.

Stewart Wingate, dyrektor naczelny lotniska Gatwick, dodał: „Podróżni odwiedzający lotnisko Gatwick oczekują usług o najwyższym standardzie, nowoczesnych sklepów i najlepszych marek produktów detalicznych.”

„Ten najnowszy sklep sprzedaży detalicznej będzie źródłem wspaniałych doświadczeń podczas zakupów dla naszych klientów, jak tylko znajdą się oni w hali odlotów. Sklep oferuje duży wybór najbardziej poszukiwanych marek, które przyciągają wszystkich – od klientów podróżujących w interesach, po rodziny z dziećmi. Jest do dla nas bardzo ważny dzień, który pokazuje, jak wiele osiągnęło nasze lotnisko.”

Nowy sklep zawiera w sobie strefę z napojami alkoholowymi tuż koło wejścia, gdzie klienci mogą degustować i próbować produkty. Sklep może się pochwalić rzadką kolekcją starych win, a także specjalną strefą z produktami tytoniowymi. W innej części znajdziemy sekcję okularów przeciwsłonecznych, która oferuje największy na świecie wybór wśród sklepów World Duty Free Group, z ponad 1,900 modelami.

Sklep jest też wyposażony w najnowsze technologie, przykładowo w sekcji okularów przeciwsłonecznych dostępne są interaktywne iPady, które pozwalają klientowi eksperymentować z różnymi stylami na zdjęciu jego twarzy i podzielić się efektami na Facebooku czy Twitterze.

Rozbudowę planuje także inne londyńskie lotnisko – Londyn Luton, tak aby mogło ono przyjąć 18 milionów pasażerów rocznie. Jeśli plany rozbudowy lotniska zostaną zaaprobowane, to prace rozpoczęłyby się w zimie 2013 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj