Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju ogłosił plany rozszerzenia transportu ładunków w ramach Strategic Plan 2012 o budżecie wynoszącym 7.8 biliona dolarów. Projekt zakłada powiększenie transportu towarowego lotniska do 3,1 ton w 2018 roku.

Prace rozpoczną się w najbliższych miesiącach i będą polegały na powiększeniu istniejącego już CMT (Cargo Mega Terminal) o dodatkową powierzchnię wynoszącą 30,000 metrów kwadratowych, zwiększając tym samym wydajność transportu ładunków o 25%.

Ponadto, plan zakłada całkowitą renowację Holu A i Freight Gate 1, które do tej pory pełniły funkcję budynków towarowych na lotnisku w Dubaju. Modernizacja tych dwóch budynków ma służyć udostępnieniu ich wyłącznie liniom lotniczym Emirates.

W planach lotniska jest także powstanie nowego budynku przeznaczonego do przeładunku o wydajności bliskiej 400,000 ton towaru ton rocznie. Nowa konstrukcja powstanie w miejscu dawnego budynku Airport Expo, który został częściowo zniszczony wcześniej tego roku, oraz będzie on odpowiadał za 60% transportu pomiędzy Dubai International i Dubai World Central.

W orzeczeniu prasowym wyjaśniono, że nowe zmiany w infrastrukturze lotniska związane są z rosnącym przemysłem towarowym w Dubaju. Przewiduje się, że roczna całkowita ilość transportowanych towarów w tym mieście wzrośnie do 4.1 milionów ton w 2020 roku, zaś jeszcze rok temu wynosiła ona 2,19 milionów ton.

Wiceprezes ds. rozwoju lotnisk w Dubaju, Jeff Gould, powiedział: „Budowa nowych udogodnień na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju będzie podzielona na kilka etapów, aby zapewnić nieprzerwane codzienne funkcjonowanie lotniska.”

„Nieustanny wzrost w transporcie towarów, a także rozmiary lotniska zmusiły nas do zaplanowania zmian w infrastrukturze”, dodał Chris Garton. „Nowe udogodnienia nie tylko przyczynią się do zwiększenia wydajności w transporcie ładunków na naszym lotnisku, ale też usprawnią proces przeładunku towarów.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj