Żadne inne lotnisko nie ma więcej fanów na Twitterze niż londyńskie Heathrow, jak pokazują rezultaty ostatnich badań. Obecnie ponad 194,000 użytkowników śledzi stronę sztandarowego portu lotniczego Wielkiej Brytanii. Dane zostały opracowane przez portal Twittairport na platformie solterbeck.net.

Jak pokazują badania, obecnie 646 lotnisk na całym świecie posiada aktywne konta na Twitterze. Jeśli chodzi o ilość użytkowników śledzących te strony, to lotnisko Heathrow zdecydowanie prowadzi. Tuż za Heathrow znalazł się port lotniczy Gatwick (ponad 100,000 fanów na Twiterze) oraz lotnisko Manchester (ponad 94,000 fanów).

Popularność konta lotniska Heathrow wzrosła aż o 8,397 tylko w grudniu 2013 – to o 8,2 procent więcej niż wzrost zanotowany w listopadzie. Ponadto, na liście dziesięciu najpopularniejszych lotnisk na Twitterze znalazły się Los Angeles International Airport (śledzone przez 57,918 użytkowników) oraz Dubai International Airport (44,196 fanów).

Badanie Twittairport pokazuje też ciekawe trendy jeśli chodzi o aktywność fanów lotnisk. Przykładowo, poniedziałki, wtorki oraz piątki okazały się najbardziej popularnymi dniami dla większości lotnisk. Jeślli zaś chodzi o godziny, to najwięcej postów użytkownicy publikowali w godzinach od 8.00 do 14.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj