Zjawisko konfiskaty broni na lotniskach Stanów Zjednoczonych wzrosło o 20 procent pomiędzy 2012 i 2013 rokiem, jak podają najświeższe dane. Najwięcej broni przechwycono na lotnisku Hartsfield-Jackson Atlanta, gdzie przez ponad rok skonfiskowano 110 sztuk.

Jak podają statystyki opublikowane w raporcie, do przechwyceń broni doszło conajmniej raz w 200 miejscach, na czele z lotniskiem Hartsfield-Jackson, jednak inne porty lotnicze również zanotowały znaczne ilości skonfiskowanej broni.

Przykładowo, 65 takich przypadków miało miejsce na Phoenix Sky Harbor International Airport, 67 na George Bush Intercontinental Airport, zaś 98 na Dallas Fort Worth International Airport. Ponad połowa konfiskat dotyczyła pistoletów o kalibrze 380 oraz 9mm.

Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie lotniska na terenie Stanów Zjednoczonych, to średnia liczba konfiskowanych broni wynosi 5 sztuk na dzień, jak wynika z opublikowanego niedawno raportu. Łącznie skonfiskowano ponad 1,800 sztuk broni, a liczba ta rośnie już trzeci rok z rzędu. Jednakże ostatni wzrost konfiskaty w latach 2012-2013 był jak dotąd największy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj