Termin otwarcia lotniska Berlin-Brandenburg znów został przełożony i to już po raz drugi od października 2011. Niemiecka stolica stara się zastąpić dwa lotniska z czasów Zimnej Wojny, Tegal i Schoenefeld, nowym międzynarodowym portem lotniczym, który będzie znajdował się na południowy wschód od centrum miasta.

Według pierwszych planów Berlin-Brandenburg, znane także jako lotnisko Willy Brandt, miało być ukończone 3 czerwca 2012 roku, ale termin ten uległ zmianie w maju z powodu problemów związanych z bezpieczeństwem pożarowym. Nowy termin został ustalony na 17 marca 2013 roku. Jednakże mówi się już o konieczności zmiany tej daty.

W międzyczasie Anton Hofreiter powiedział, „Z tego co wiem, termin 17 marca 2013 jest już nieaktualny i sprawa zostanie jeszcze przedyskutowana, aby ustalić nową datę.” W odpowiedzi na oświadczenie Hofreitera, Richard Meng oświadczył, „Sytuacja nie uległa zmianie”.

Raporty sugerują, że zarządzające lotniskiem FBB ma trudności finansowe. Ministerstwo Finansów miasta Brandenburg i współwłaściciel lotniska Helmut Markov oznajmili, że zarówno prywatne jak i publiczne banki będą chciały umożliwić pożyczki, aby zapobiec upadkowi firmy.

Prawdopodobnie nowa data otwarcia lotniska Berlin-Brandenburg nie będzie ujawniona aż do czwartku, kiedy odbędzie się zebranie zarządu. Inni eksperci są zdania, że zarząd być może ogłosi kolejne opóźnienie, ale bez podania nowej daty.

Na spotkaniu zarządu będzie też omawiana sprawa tymczasowego funduszu, który pozwoli utrzymać projekt do następnego roku – miałby on wynosić 430 milionów euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj