Andaluzja to region, który zachwyca ilością słońca, piękna i atrakcji. Ta część Hiszpanii czaruje krajobrazem, na który składają się gaje oliwne, cudowne górskie szczyty, rozległa pustynia czy też niezwykle różnorodna roślinność. Wiele tutaj ciekawych renesansowych miasteczek i dzikich plaż, które kuszą by po zwiedzaniu po prostu się położyć i posłuchać jak fale uderzają o brzeg. Andaluzja to wręcz bajkowe miejsca, a na pewno fascynujący region pełen skarbów i interesujących miejsc.

Najstarsza perła Europy oraz legendarne miasto założone przez Herkulesa

W Andaluzji czeka na turystów miasto, które uważa się za najstarsze w całej Europie. Mowa tu o La Tacita de Plata, czyli Srebrnej Filiżaneczce. A która aglomeracja ma tak zgrabny przydomek? Oczywiście Kadyks, którzy urzeka już chociażby tym jak pięknie odbija się w morskiej toni. Warto dać porwać się temu zakątkowi na świecie, jego brukowanym uliczkom, plaży, smakom i zapachom. Napić się wina Sherry, pozwiedzać i zapomnieć o wszystkich troskach.

„Biegunem ciepła” zaś Hiszpanie nazwali Sewillę, miasto które według legendy założył sam Herkules. Historia nieco temu przeczy, ale samo miejsce zachwyca chociażby największą gotycką katedrą na świecie – wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Mowa tu o pięknej Girlandzie. Oprócz zobaczenia tego skarbu warto także zwiedzić muzeum morskie, czy dać się porwać rytmowi flamenco.

Górskie szczyty, piękno Grenady, hiszpańskie przysmaki w prowincji Huelva

Spędzając wakacje w Andaluzji nie sposób, chociażby z daleka nie, nie zachwycić się górami Sierra Nevada. Razem z nieprawdopodobnie pięknymi plażami i cudami tutejszych miast i miasteczek sprawiają, że ta część Hiszpanii z powodzeniem może stać się ulubioną. Spacerując po górach najlepiej zatrzymać się w miejscu, z którego wypływa źródlana woda, po to by jej zakosztować. Legendy głoszą bowiem, że działa ona odmładzająco i uzdrawiająco.

Prócz górskich wycieczek dobrze jest także odetchnąć w nadmorskiej, pięknej prowincji Huelva. Co jest w niej niezwykłego – oczywiście klasztor De La Rabida oraz słynny port Palos de la Frontera. Przede wszystkim jednak miejsce to ma niezwykłą właściwość – rozpieszcza zmysły, zwłaszcza wybrednych smakoszy. Po wspaniałym biesiadowaniu zaś można bez końca cieszyć się idealnymi wręcz warunkami do uprawiania takich sportów wodnych jak nurkowanie, kitesurfing, windsurfing czy żeglowanie.

Wymieniając cuda Andaluzji nie sposób pominąć Grenady, której piękno olśniewa. Spacer po zabytkowych dzielnicach Sacromonte czy Albaicin to prawdziwa przyjemność. Do tego koniecznie należy zwiedzić kompleks pałacowy Alhambra oraz dać się oczarować panującej tu atmosferze.

Andaluzja to niezwykły hiszpański region pełen niespodzianek, piękna i atrakcji. Te wymienione powyżej to zaledwie początek, bowiem miejsce to ma w zanadrzu o wiele więcej. Dodatkowym atutem niewątpliwie jest wspaniała pogoda, przepyszna kuchnia, urocze plaże, radosne twarze mieszkańców, oraz atmosfera relaksu i cieszenia się każdą chwilą. Jeśli odpoczywać mając w zanadrzu mnóstwo możliwości – to właśnie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj