Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło w piątek swojego dziewięciomilionowego pasażera w tym roku. Okazał się nim pan Michał z Warszawy, odlatujący samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT do Paryża.

Warto być okrągłym numerkiem? O tym miał okazję przekonać się pan Michał lecący z żoną na romantyczny weekend do Paryża. Został on w tym roku dziewięciomilionowym pasażerem obsłużonym na warszawskim lotnisku. Bardzo zaskoczony, ale oczywiście szczęśliwy pasażer, otrzymał od Lotniska kartę Dobry Start, uprawniającą do korzystania z salonów Executive Lounge oraz zestaw upominków. Polskie Linie Lotnicze LOT uhonorowały pasażera voucherem na 10 tysięcy mil w programie Miles and More oraz modelem samolotu w barwach LOT-u.

Lotnisko Chopina jest jednym z największych portów lotniczych w Europie Środkowej. Obecny rok to już trzeci w historii lotniska, kiedy udało się przekroczyć magiczna liczbę 9 mln. pasażerów. Rekord (9,4 mln) został pobity w 2008 roku. Po kryzysowym roku 2009 liczba pasażerów ciągle rośnie. Zarządzający liczą, że przyszły rok przekroczy rekord sprzed czterech lat.

E.Z.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj