W wyniku zaplanowanego starannie rozwoju siatki połączeń oraz konsekwentnej realizacji zaplanowanych inwestycji, Port Lotniczy Gdańsk im. Lech Wałęsy został nominowany do Chwały Roku 2010 w rankingu Gazety Wyborczej Trójmiasto.

Gdański port lotniczy na Rębiechowie to obecnie jedno z najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Polsce. W listopadzie 2009 r. przekroczył magiczną barierę dwóch milionów obsłużonych pasażerów, a cały 2010 rok zamknie prawdopodobnie rekordowym wynikiem około 2,4 mln (nie ma jeszcze statystyk). Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy stał się oknem na świat całego Pomorza, a rozwijająca się siatka połączeń pozwala na dzień dzisiejszy dolecieć do prawie całej Europy. Lotnisko, wraz z dużą liczbą połączeń do kilkudziesięciu miast na całym kontynencie, zaczęło też przyciągać do Trójmiasta wielu nowych inwestorów.

Aby sprostać tym wyzwaniom i zapewnić najwyższe światowe standardy, od wielu miesięcy lotnisko prowadzi prace związane z rozbudową infrastruktury portowej, w tym budową nowego terminalu pasażerskiego T2.

Realizacja tego zadania zwiększy przepustowość pasażerską Portu Lotniczego Gdańsk o 100% tj. z 2,5 do 5 mln pasażerów rocznie. Inwestycja ta w przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu lotniczego oraz lepszej obsługi przewoźników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj