Już niedługo oferta warszawskiego portu lotniczego Chopina zostanie wzbogacona o nowe trasy. Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air zdecydowała się powiększyć bazę na Lotnisku Chopina i uruchomić cztery nowe trasy.

Tanie linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały powiększenie bazy na Lotnisku Chopina o dodatkowy, szósty samolot – Airbus 320. Od 13 maja 2016 roku będzie on obsługiwać cztery nowe trasy: Z Warszawy do Bari, Aberdeen, Bristolu i Reykjaviku.

Projekt przewoźnika oznacza, że od maja będzie on oferował z Warszawy połączenia na 37 trasach.

Warto przypomnieć, że od połowy września zostało uruchomione bezpośrednie połączenie z Warszawy do drugiego miasta w Wielkiej Brytanii – Birmingham. Pierwszy lot odbył się 14 września. Trasa obsługiwana jest dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

Dostawienie dodatkowego samolotu i uruchamianie nowych kierunków z Lotniska Chopina przyjmujemy z ogromną radością. Poszerzanie oferty dogodnych połączeń z Warszawy i przybliżanie naszego miasta do świata to nasz strategiczny cel, nad którym codziennie ciężko pracujemy. Cieszymy się, że cele Wizz Aira w tym przypadku pokrywają się z naszymi wyjaśnia Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Port Lotniczy Chopina wzbogacił swoją ofertę nie tylko o trasy europejskie ale i międzykontynentalne. Dzięki nowemu klientowi – linii lotniczej Air Canada, z warszawskiego portu lotniczego będzie można polecieć za ocean. Latem 2016 roku zostanie otwarte bezpośrednie połączenie z Warszawy do Toronto.

Air Canada to flagowa linia lotnicza Kanady. Początek działalności na warszawskim lotnisku zaplanowano na 16 czerwca 2016. Trasa Warszawa-Toronto będzie obsługiwana przez Boeing 767-300ER trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Lot powrotny wyznaczono na wtorki, czwartki i niedziele.

„Rozwój usług długodystansowych jest jednym z naszych priorytetów, nasza strategia handlowa polega na przyciągnięciu nowych linii lotniczych i połączeń długodystansowych. Takie działania pomogą nam utrzymać pozycję Warszawy jako ważnego centrum przesiadkowego– powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj