Większość portów lotniczych z roku na rok odnotowuje wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Tak jest również w tym roku w Łodzi. Łącznie Port Lotniczy Łódź obsłużył w czerwcu 37 338 podróżnych. Dobrym statystykom popsuły jednak szyki zawirowania polityczne.

Port Lotniczy Łódź w ubiegłym miesiącu (czerwcu) obsłużył 31 093 pasażerów w ruchu regularnym. To o 2057 więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku ale mogło być jeszcze lepiej.

Czerwiec jest miesiącem, który na dobre rozpoczyna sezon urlopowy. Biura podróży oferują w tym czasie najwięcej wycieczek do popularnych i obleganych miejsc świata, często korzystając przy tej okazji z czarterów.W stosunku do czerwca ubiegłego roku Port Lotniczy Łódź odnotował natomiast znaczny spadek ilości pasażerów obsługiwanych w ruchu czarterowym. Wpłynęło na to przede wszystkim opóźnienie rozpoczęcia przelotów do Sharm El Sheikh w Egipcie, które przeciągnęło się do połowy miesiąca.

Niepewna sytuacja polityczna w Egipcie wywołała bowiem – jak najbardziej uzasadnioną – ostrożność turystów i tour operatorów w wybieraniu tego właśnie kierunku podróży. W czerwcu 2011 obsłużono jedynie 6245 pasażerów w ruchu czarterowym. To niemal 20% mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Edyta Zięba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj