Maroko zachwyca swym egzotycznym charakterem, zaś goszczący na jego obszarze Europejczycy często zapominają, że od Starego Kontynentu oddziela ich jedynie Gibraltar.

Ze względu na swą bliskość i łatwą dostępność jest Maroko jednym z najchętniej odwiedzanych państw afrykańskich. Liczne hotele świadczą tu usługi na najwyższym poziomie, zaś skorzystanie w nich z opcji all inclusive nie stwarza żadnych problemów. Najważniejsze są jednak niesamowite wrażenia, zaś podróż po tym pięknym kraju na długo pozostaje w pamięci. Jakie miejsca zasługują tu na szczególną uwagę?

Sahara – największa pustynia świata


Ta afrykańska pustynia zachwyca przede wszystkim swymi rozmiarami. Mieszkańcy Maroka, otwarci na przybywających tu turystów, świetnie wykorzystali potencjał tego terenu i uczynili Saharę jedną z największych atrakcji turystycznych swego państwa. Ci, którzy chcą przeżyć pustynną przygodę, mogą skorzystać m.in. z wycieczek quadami lub samochodami terenowymi po pustyni. Warto wybrać się na tę gorącą pustynię chociażby tylko po to, by na własne oczy ujrzeć widok niezwykły, jakim jest zachód słońca nad Saharą.

Dolina Draa i oaza Mhamid


Maroko może pochwalić się również bardzo popularną wśród turystów doliną. To Dolina Draa słynąca z oaz – tak egzotycznych i niezwykłych dla gości z Europy. Największą oazą na tym obszarze jest zaś Mhamid – piękne miasto położone w pobliżu granicy z Algierią, docenione przez turystów jeszcze przed II wojną światową. Dziś wyrastają tu nowe hotele, zaś rozwijająca się infrastruktura sprawia, że oaza ta jest jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych Maroka.

Tarudant. Wizyta w „Małym Marrakeszu”


Ze wszystkich marokańskich miast największą popularnością cieszy się Marrakesz, choć nie brak tu i innych, ciekawych miejscowości. Jedną z nich jest miasto zwane „Małym Marrakeszem”, położone w dolinie Wadi Sus w południowej części kraju. To miasto Tarudant, będące ważnym ośrodkiem handlowym oraz politycznym. Turyści mogą tu podziwiać historyczną zabudowę, zaś starą dzielnicę (czyli medynę) otaczają potężne mury obronne. Te średniowieczne fortyfikacje swą wysokością sięgają nawet do 6 metrów, zaś ich długość przekracza 7 km. Wielu wrażeń dostarcza również spacer uliczkami po najstarszej części miasta oraz wizyta na miejscowych bazarach, pełnych lokalnych produktów i oryginalnej biżuterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj