Największy port lotniczy w Warszawie obsłużył w sierpniu rekordową ilość pasażerów. Od początku roku lotnisko odnotowało ponad 5,2 mln podróżnych. To najlepszy rok w historii warszawskiego portu.

Port lotniczy na warszawskim Okęciu dumnie przedstawił wyniki z ostatnich kilku miesięcy. Jak się okazuje, rok 2015 zapowiada się być rekordowym okresem dla lotniska, jeśli chodzi o ruch pasażerski. W ciągu zaledwie dwóch ostatnich miesięcy lotnisko obsłużyło aż 2,4 mln pasażerów. To o 5,5 % więcej niż w roku ubiegłym.

Takiego wyniku nie udałoby się osiągnąć bez udziału tanich linii lotniczych, które coraz chętniej wybierają lotnisko na Okęciu. Przez pierwsze półrocze przewiozły blisko milion pasażerów.

Ponadto, znaczący udział w rekordowym wyniku maja ostatnie inwestycje. Do użytku oddana została nowa część Terminala A oraz płyta odlodzeniowo- postojowa. Co więcej trwają prace nad realizacją nowej inwestycji – budowy pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance.

Letni szczyt sezonu przyniósł lotnisku kolejny rekord” – cieszy się Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina. Zauważa, że port lotniczy jest na dobrej drodze, by do końca roku obsłużyć ponad 11 mln. pasażerów.

Dotychczasowy wynik napawa mnie optymizmem” – z entuzjazmem komentuje dyrektor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj