Amerykański rząd ogłosił, że normy obowiązujące przy przechodzenie przez kontrolę bezpieczeństwa na lotniskach zostaną złagodzone dla osób powyżej 75. roku życia. Nowe zasady zaczną obowiązywać począwszy od długiego weekendu w związku z Memorial Day, który zazwyczaj wyznacza początek wakacji w Stanach Zjednoczonych.

Projekt „Seventy-five plus” oznacza, że każdy pasażer powyżej 75 roku życia będzie zwolniony z obowiązku zdejmowania obuwia, paska czy kurtki podczas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa. Na zmianę dawnych zasad miały wpływ między innymi liczne skargi z lotniska JKF w Stanach pochodzące od starszych kobiet, według których podczas kontroli bezpieczeństwa naruszano zasady prywatności.

Rozwiązując problemy związane z bezpieczeństwem na lotnisku w ten sposób z pewnością sprawi to, że seniorzy poczują się swobodniej i zmniejszą się skargi na pracowników kontroli bezpieczeństwa.

Nowe zmiany zostaną wprowadzone już w długi weekend w związku z Memorial Day (ostatni poniedziałek maja) na głównych nowojorskich lotniskach – JFK International, Newark Liberty i La Guardia. Następnie, podobne regulacje mają zostać wprowadzane na pozostałych lotniskach Stanów Zjednoczonych. Projekt został już przetestowany z pomyślnym skutkiem na lotniskach w Chicago, Orlando, Portland i Denver.

Złagodzenie zasad dla seniorów powyżej 75 roku życia jest kontynuacją zmian wprowadzonych przez TSA we wrześniu 2011 roku, które pozwalają dzieciom poniżej 12 roku życia na niezdejmowanie obuwia podczas przechodzenia przez bramki kontroli bezpieczeństwa. Te zmiany są konsekwencją obietnic TSA dotyczących złagodzenia norm dla poszczególnych grup pasażerów zamiast wprowadzania ogólnych zmian, które dotyczyłyby wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj