Najbardziej zatłoczone lotnisko świata właśnie otworzyło nowy międzynarodowy terminal, z którego jako pierwszy wystartuje Airbus A330 z linii lotniczych Delta w kierunku Japonii.

Nowy terminal Maynard H. Jackson Jr. międzynarodowego lotniska Hartsfield-Jackson w Atlancie został oddany do użytku 16 maja, czyli niespełna 4 lata od rozpoczęcia jego budowy.

Koszt jego powstania wynosi 1,4 biliona dolarów. Nowy terminal zajmuje powierzchnię 1,2 miliona stóp kwadratowych i otrzymał pożądany certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) za przyjazny środowisku projekt.

Według Richarda Andersona z Delta Air Lines terminal Maynard H. Jackson Jr. to dla lotniska w Atlancie “nowe okno na świat”. „Wkład linii Delta do otwarcia nowego terminalu jest częścią inwestycji wynoszącej ponad 3 biliony dolarów i dotyczącej technologii i urządzeń przemysłu lotniczego oraz naziemnego”, dodaje Anderson.

Nowy terminal dysponuje 12 bramkami oraz 13 punktami odprawy dla lotów krajowych i międzynarodowych oraz kilkoma nowymi parkingami, zdolnymi pomieścić 3,500 pojazdów.

“Otwarcie terminalu Maynard H. Jackson Jr. to duży krok dla lotniska Hartsfield-Jackson oraz dla miasta Atlanta”, powiedział Kasim Reed, burmistrz Atlanty, w oświadczeniu na dzień przed otwarciem nowego terminalu. „Międzynarodowy terminal umocni pozycję Atlanty jako stolicy południowego wschodu oraz jako bramy do Stanów Zjednoczonych.”

„Nasze miasto długo było popularnym celem podróży zarówno biznesowych, jak i turystycznych, dlatego z niecierpliwością czekamy na 16 maja, kiedy będziemy mogli powitać pasażerów z całego świata na naszym nowym terminalu.”

Pierwszy start z terminalu Maynard H. Jackson Jr. należał do linii lotniczych Delta w kierunku japońskiego lotniska Tokyo-Narita. Wkrótce po tym, na terminalu miało miejsce pierwsze lądowanie w wykonaniu samolotu z Dublina również z linii Delta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj