Otwarcie lotnisko Branderburg w Berlinie zapowiedziano obecnie na 17 marca 2013 roku i jest to już trzecie przesunięcie daty jego otwarcia, co spowodowało wiele zmian w terminach lotów, zaplanowanych już przez linie lotnicze i które miały się odbyć z nowego lotniska.

Data oficjalnego otwarcia planowana na 3 czerwca 2012 została przełożona z powodu nierozwiązanych problemów dotyczących bezpieczeństwa pożarowego, które poważnie wpłynęły na opóźnienie otwarcia nowego międzynarodowego lotniska, które ma zastąpić dwa stare porty lotnicze i które w początkowej wersji miało być otwarte jeszcze pod koniec 2011 roku.

Wszystkie odloty i przyloty, które miały się odbyć już na nowym lotnisku zostaną teraz przeniesione na pozostałe dwa berlińskie lotniska: Tegel i Schonenfeld. Spowoduje to koszty związane z reklamacjami linii lotniczych, a przede wszystkim największych niemieckich przewoźników: Lufthansy oraz AirBerlin.

Straty dla niemieckiej ekonomii związane z opóźnieniem otwarcia nowego lotniska wiążą się też z rosnącą konkurencją zagranicznych lotnisk, przykładowo brytyjskiego Heathrow, które nie przestaje się rozrastać i ma bogatą ofertę lotów, a tym samym przyczynia się do wzrostu ekonomicznego kraju.

W momencie otwarcia lotniska Branderburg, stanie się ono trzecim największym portem lotniczym Niemiec, po Frankfurcie i Monachium, zdolnym pomieścić 27 milionów pasażerów rocznie. Otwarcie nowego lotniska ma być kolejnym etapem w ponownym zjednoczeniu Niemiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj