Lotnisko w Dubaju zamierza zwiększyć liczbę pasażerów do 90 milionów rocznie do 2018 roku. Jeśli plany się powiodą, to lotnisko ma duże szanse stać się największym portem lotniczym świata.

Do tej pory port lotniczy w Dubaju zdobył już czwartą i trzynastą pozycję w rankingu lotnisk jeśli chodzi o największą liczbę pasażerów, a wszystko wskazuje na to, że Dubaj będzie dążył do pobicia tego wyniku i najlepsze czasy dla tego lotniska dopiero nadejdą.

W październiku 2008 roku rozpoczęto budowę nowego Terminalu 3 międzynarodowego lotniska w Dubaju, który ma być największym terminalem lotniczy na świecie. Będzie on w stanie pomieścić ponad 62 miliony pasażerów rocznie. W 2018 roku planowana jest dalsza rozbudowa lotniska i powiększenie go o kolejny terminal.

Jeśli wszystkie plany lotniska wejdą w życie i zakończą się sukcesem, to wkrótce będzie ono w stanie pobić rekord i pomieścić 90 milionów pasażerów rocznie.

„Projekt SP2020 dla lotniska w Dubaju (Strategic Plan for the Year 2020) umożliwi zwiększenie pojemności lotniska z 60 do 90 milionów do 2018 roku”, wyjaśnia Tim Clark, dyrektor linii lotniczych Emirates. ”Aby osiągnąć ten cel lotnisko powinno się skupić przede wszystkim na dalszym rozwoju zaawansowanej infrastruktury”.

Terminal 3 lotniska Dubaju będzie pierwszym na świecie obiektem zaprojektowanym specjalnie dla obsługi Airbus A380 „Superjumbo”, które obecnie latają już w liniach lotniczych Emirates, Qantas, Air France oraz kilku innych. Według planów budowa terminalu ma się zakończyć jeszcze w 2012 roku, zaś jego otwarcie przewidywane jest na początek 2013 roku. Natomiast do 2018 planowane jest dołączenie Terminalu 4, który znacznie przyczyni się do zwiększenia pojemności lotniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj