Firma budowlana Remo-Bud złożyła do sądu wniosek o upadłość Portu Lotniczego w Łodzi. Władze portu przyznają, że konflikt z firmą Remo-Bud trwa ale roszczenia firmy są bezzasadne.

Remo-Bud – wykonawca bazy paliw – złożył do sadu wniosek o upadłość łódzkiego lotniska gdyż, jak twierdzi, jest mu winne kilka milionów złotych. Władze lotniska potwierdzają, że konflikt z wykonawcą trwa a jego powodem jest zakwestionowanie zakresu, jakości oraz wyceny prac wykonanych przez Remo-Bud.

Zarząd portu twierdzi, że firma nie zakończyła i nie zabezpieczyła inwestycji działając na szkodę portu. Do dnia dzisiejszego również nie rozliczyła i nie zdała dokumentacji podwykonawczej tych robót, które wykonała i zostały zapłacone.

Sąd nakazał władzom lotniska wykazanie przesłanek upadłości tj. m.in. spisu wierzycieli i wykazu tytułów wykonawczych i egzekucyjnych wystawionych przeciwko portowi. W obecnej chwili zarząd portu przygotowuje dokumentacje finansową i prawną mające potwierdzić bezzasadność roszczeń i zastanawia się nad dochodzeniem odszkodowania od właściciela firmy Remo-Bud za naruszenie wizerunku portu lotniczego.

E.Z.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj