Lotnisko Chopina uruchomiło telefoniczną infolinię dla mieszkańców Warszawy i okolicznych gmin, na której można dowiedzieć się wszystkiego na temat funkcjonowania Obszaru Ograniczonego Użytkowania (OOU) oraz zasadach rozpatrywania składanych przez mieszkańców wniosków.

Infolinia pod numerem 22 574 04 05 czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 17.00. Można się na niej dowiedzieć m.in. jakie uprawnienia przysługują mieszkańcom oraz jak starać się o świadczenia finansowane przez Porty Lotnicze. Podpisane przez Wojewodę rozporządzenie dotyczy bezpośrednio wielu mieszkańców trzech dzielnic Warszawy : Ursynowa, Ursusa i Włoch oraz kilku miejscowości podwarszawskich, jak np. Michałowice i Piaseczno. Daje to w sumie liczbę kilkudziesięciu tysięcy ludzi.

Uruchomienie infolinii jest częścią szeroko zakrojonej akcji informacyjnej na temat OOU. Dodatkowe informacje dostępne są m.in. w lokalnej prasie, a także na ulotkach i plakatach dostępnych w urzędach dzielnic i gmin. Wzory wniosków oraz zasady ich rozpatrywania można pobierać również ze strony internetowej www.odpowiedzialnelotnisko.pl. Celem infolinii jest ułatwienie dostępu do informacji dotyczących kwestii Obszaru Ograniczonego Użytkowania oraz wyjaśnienie wątpliwości i pytań, które mogą sie nasunąć mieszkańcon..

E.Z.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj