Największy port lotniczy w Polsce od niedawna może pochwalić się nową drogą kołowania szybkiego zjazdu, która pozwoli samolotom lądującym od strony zachodniej na szybsze opuszczenie pasu startowego.

Niedawno oddana do użytku droga szybkiego zjazdu na lotnisku Chopina umożliwi lądującym samolotom opuszczenie pasu startowego z większą prędkością, niż to było możliwe na dotychczas używanych drogach kołowania. Tym samym, przyczyni się ona do usprawnienia organizacji ruchu naziemnego na płycie lotniska oraz obniżenia poziomu hałasu.

Jest to jedna z kilku inwestycji, przeprowadzonych na lotnisku Chopina w przeciągu ostatnich miesięcy. W ubiegłym roku na Okęciu otwarto nową płytę PPS12 przeznaczoną do obsługi samolotów cargo, a od stycznia tego roku działa również specjalna płyta postojowa do odladzania samolotów.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec modernizacji warszawskiego lotniska. Dzięki umowie podpisanej pomiędzy przedsiębiorstwem Porty Lotnicze i bankiem Pekao SA możliwa będzie dalsza rozbudowa lotniska. Bank sfinansuje rozbudowę infrastruktury portu lotniczego poprzez emisję obligacji o wartości około 600 mln złotych. W planie znalazły się m.in. modernizacja niektórych płaszczyzn lotniska, rozbudowa terminalu pasażerskiego oraz budowa pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance. Całkowity koszt inwestycji, których ukończenie przewiduje się na 2016 rok, ma wynieść 800 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj