Hiszpańskie linie lotnicze Vueling chcą umocnić swoją pozycję na barcelońskim lotnisku El Prat i od 2013 roku planują poszerzyć ofertę lotniczą do 100 różnych miast. Przewoźnik planuje zatrudnić także 500 nowych pracowników wraz z otwarciem 28 nowych połączeń.

Linie lotnicze Vueling począwszy od 2013 roku umocnią swoją pozycję na lotnisku El Prat wraz z otwarciem 28 nowych tras, tak aby całą ofertę poszerzyć do 100 bezpośrednich połączeń w sezonie letnim w 2013 roku. Przewoźnik Vueling, który na lotnisku w Barcelonie działa już od ośmiu lat, otworzy połączenia między innymi do Londynu-Gatwick, Frankfurtu oraz innych miast z krajów takich jak Niemcy, Francja, Włochy czy kraje Skandynawskie.

Aby sprostać tym nowym zapowiedziom, Vueling zwiększy liczbę samolotów z 34 do 43 z bazą na lotnisku El Prat, a także zatrudni 500 nowych pracowników, w tym pilotów i członków załogi.

Dyrektor linii Vueling, Josep Piqué, przedstawił ostatnio nową strategię działania firmy na spotkaniu w Muzeum Sztuki Współczesnej (MACBA) w Barcelonie, na które przybył także prezydent Generalitat, Artur Mas. Piqué podkreślił, że celem jego linii lotniczych jest stworzenie z barcelońskiego lotniska centrum lotów międzykontynentalnych, co jest, jak przypomniał, jedną z największych aspiracji Barcelony, a także całej Katalonii.

„Barcelona w 2014 roku ma stać się najważniejszym w Europie centrum lotniczym i Vueling zrobi wszystko, aby się do tego przyczynić”, powiedział Álex Cruz, przedstawiciel linii lotniczych Vueling.

Artur Mas podziękował przewoźnikowi Vueling za plany związane z lotniskiem El Prat y zachęcił firmę do dalszej pracy, która ma pomóc wypromować Katalonię na świecie. Spośród 28 nowych tras zapowiedzianych na sezon letni rozpoczynający się już w marcu, warto wspomnieć o pięciu miastach, do których nigdy wcześniej nie było połączeń z El Prat: Drezno (Niemcy), Rennes (Francja), Fez (Maroko), Rodos i Kos (Grecja). Oprócz tego, Vueling doda cztery nowe kraje do swojej poprzedniej oferty lotów: Gambia, Finlandia, Bułgaria i Luxemburg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj