ExecuJet otworzyła wczoraj bezpłatny serwis przewozu zwierząt na London Cambridge Airport, dzięki któremu psy i koty będą mogły odbywać międzynarodowe podróże bez konieczności przechodzenia kwarantanny oraz badań weterynaryjnych.

Serwis ten powstał dzięki grupie lotniczej ExecuJet oraz przy aprobacie London Cambridge Airport, Departamentu Środowiska oraz organizacji PETS (Pet Travel Scheme). Nowe regulacje wprowadzone w tym roku przez PETS są zgodne z normami Unii Europejskiej: psy i koty podróżujące z krajów Unii i pewnych krajów spoza Unii nie muszą być poddawane testom krwi po szczepieniu oraz okres oczekiwania przed wejściem do kraju zostanie zredukowany z 6 miesięcy do 21 dni.

Wcześniej zwierzęta domowe musiały przechodzić 6-miesięczną kwarantannę przed przylotem do Wielkiej Brytanii, aby wyeliminować przeniesienie wścieklizny i innych chorób przez zwierzęta.

John Brutnell, dyrektor naczelny ExecuJet w Wielkiej Brytanii powiedział: „ExecuJet oraz London Cambridge Airport jako pierwsze w Wielkiej Brytanii oferują PETS jako darmowy serwis dla pasażerów. Jesteśmy pewni, że wielu pasażerów skorzysta z tego bezkłopotliwego serwisu, dostaliśmy też potwierdzenie o samolocie o zwiększonej pojemności, który umożliwi pasażerom na London Cambridge Airport łatwe przewożenie swoich pupilów.”

Zgodnie z normami PETS specjalny zespół pracowników będzie sprawdzał paszport zwierzęcia i inne dokumenty uprawniające je do podróży. Po zakończeniu sprawdzania i po podbiciu odpowiednich dokumentów, zwierzę będzie mogło spokojnie przejść dalej. Wszystkie potrzebne dane i aplikacje, aby nasz pupil mógł skorzystać z serwisu zgodnie z normami PETS, muszą zostać wysłane e-mailem do zespołu ExecuJet co najmniej 24 godziny przed odlotem.

Grupa ExecuJet jest doskonale przygotowana do obsługi biznesowych lotów podczas Olimpiady w Londynie w 2012 i wyposażona jest odpowiednio doświadczony personel. Firma otrzymała już wiele rezerwacji i przewiduje dużo więcej od połowy czerwca z powodu zbliżającego się wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj