Najbardziej popularne rosyjskie lotnisko przygotowuje się do sezonu zimowego poprzez wprowadzenie nowej floty samolotów anty-śniegowych. Blisko 11 milionów dolarów przeznaczono na zakup tych nowoczesnych maszyn ze specjalnymi systemami anty-śniegowymi i anty-lodowymi, podobnymi do tych używanych na lotniskach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

14 samolotów spełniających standardy środowiskowe Euro 4 i Euro 5 zostało właśnie zakupionych i pod koniec grudnia 2012 roku będą one wchodziły w skład floty powietrznej z systemami anty-lodowymi na lotnisku Domodedovo.

Maszyny te będą zdolne do szybszego usuwania pokrywy lodowej pokrywającej samolot w czasie, gdy jego silniki są już uruchomione. Dzięki nowym technologiom proces ten będzie zachodził dużo szybciej i zmniejszy się użycie płynów służących do odśnieżenia samolotu.

Lotnisko Domodedovo będzie teraz mogło śmiało konkurować w sezonie zimowym z portem lotniczym Moskwa dzięki wprowadzeniu floty anty-śniegowych i anty-lodowych samolotów. Będą to między innymi: Schmidt CJS-914 Super II jet sweepers, Schmidt Stratos B60-36 anti-icers oraz Schmidt Supra 5001 snowblowers. Ten ostatni jest w stanie usunąć 5,000 ton śniegu w ciągu godziny.

„Odnowienie floty powietrznej przez lotnisko Domodedovo pozwoli na polepszenie usług i skuteczniejsze odśnieżanie pasu startowego”, powiedzieli urzędnicy lotniska.

W lutym 2012 nowe maszyny anty-śniegowe zostały przetestowane w specjalnie wyznaczonych strefach na lotnisku Domodedovo.

Lotnisko Moskwa Domodedovo, , istniejące od 1964 roku, przyjmuje najwięcej pasażerów ze wszystkich rosyjskich lotnisk, w poprzednim roku odwiedziło je blisko 26 milionów podróżnych. To stawia je na równi z innymi ważnymi europejskimi lotniskami. Od 2009 roku Domodedovo zarządzane jest przez Skytrax Research.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj