Pierwszy Boeing 787 Dreamliner wylądował w Indiach na początku września 2012 jako nowy samolot Air India.

Najnowocześniejszy na świecie dwu silnikowy samolot wylądował na głównym pasie startowym lotniska Indira Ghandi, a kiedy już dotknął ziemi został przywitany salwami wodnymi na znak rozpoczęcia nowej ery w historii indyjskiego przemysłu lotniczego.

Air India to już piąty przewoźnik, który może poszczycić się samolotami Boeing 787 Dreamliner. Będzie on dostępny dla podróżnych w mieszanej ekonomiczno-biznesowej klasie, z 283 siedzeniami dla każdej klasy. Wcześniej, również na początku września, Boeing 787 Dreamliner trafił do chilijskiego przewoźnika LAN.

Air India posiada 27 maszyn typu Boeing 787 Dreamliner i wkrótce pierwsze trio rozpocznie loty. Indyjska flota Dreamlinerów ma zostać powiększona do ośmiu samolotów w okolicy marca 2013 roku i oczywiście będzie dalej się rozrastać wraz z upływem czasu.

Samoloty Boeing Dreamliner z linii Air India będą latały z lotniska Indira Ghandi do innych części Azji, a także do krajów Bliskiego Wschodu, Europy i Australii.

Pierwszy lot Boeinga 787 Dreamliner, wyposażonego w najnowocześniejsze technologie, odbył się w grudniu 2009 roku. Samolot osiągnął wówczas prędkość 913 kilometrów na godzinę. Ponad 400 takich maszyn zostało już sprzedanych, a największe zamówienie (55 Dreamlinerów) należało do japońskich linii lotniczych ANA (All Nippon Airways), zaś najmniejsze do Air Niugini i Icelandair, które zamówiły pojedyncze egzemplarze.

„To dla nas wielka przyjemność być świadkiem historycznego momentu w naszej współpracy, która trwa już siedem dekad”, powiedział w oświadczeniu prasowym Dinesh Keskar, wiceprezydent Boeing Commercial Airplanes Asia Pacific and India Sales.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj