Świat jest piękny i fascynujący, dlatego jeśli tylko pojawi się okazja, warto poznać uroki nowych miejsc, ich kulturę, historię i obyczaje. Jak się dostać do odległych zakątków i egzotycznych krajów? Warto przyjrzeć się ofercie państwowych rosyjskich linii lotniczych.

Aerofłot to przewoźnik z długą historią. Największe linie Federacji Rosyjskiej mają już prawie sto lat i latają na ponad stu trasach. Węzłowy port lotniczy Aerofłotu znajduje się w podmoskiewskim Szeremietiewie. Kto ma ochotę na egzotyczne wojaże, to właśnie tam może zrobić przesiadkę i frunąć dalej na spotkanie z przygodą.

Świat w zasięgu lotu

Rosyjskie linie lotnicze kuszą podróżników przebogatą ofertą destynacji. Można nimi latać po całej Europie, ale też dotrzeć na odległe kontynenty.

Bezpośrednie rejsy do Moskwy z Warszawy lub Krakowa to dopiero początek. Z Szeremietiewa odlatują samoloty do Afryki, w tym stolicy Angoli – Luandy oraz dużych portów lotniczych w Egipcie – Kairu, Hurghady i Szarm El-Szejk. Z Aerofłotem można też odbyć wojaże do Ameryki Północnej – Cancun w Meksyku oraz Nowego Jorku, Los Angeles i Waszyngtonu w USA, a także do Ameryki Środkowej – tam powietrzne statki lądują w gorącej Hawanie oraz Punta Cana, najbardziej wysuniętym na północ przylądku rajskiej Dominikany.

Kierunek: Azja

Spektakularny Dubaj, wietrzne Baku, nowoczesne Tokio, najstarsze zamieszkane miasto na świecie, czyli Damaszek – jest tyle niesamowitych miejsc, które warto odwiedzić. To właśnie w kierunku Azji najlepiej jest lecieć Aerofłotem, który przybliża egzotyczne zakątki tego ogromnego i szalenie zróżnicowanego kontynentu świata. Z Szeremietiewa można dostać się aż do dwudziestu azjatyckich krajów, w tym: Chin, Japonii, Indii, Indonezji, Izraela, Korei Południowej, Tajlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale też mniej popularnych, jak Kazachstan, Uzbekistan, Mongolia. Kto marzy o niezapomnianych wakacjach na Malediwach, także ma szansę dostać się tam rosyjskimi liniami. Azjatycka przygoda na pewno zostanie w pamięci na długie lata.

Syberiada

Ogromną część Azji zajmuje Rosja – tajemnicze syberyjskie tereny i wielkie miasta: Irkuck, Krasnojarsk, Omsk, Nowosybirsk, odległy Władywostok. Podróż koleją transsyberyjską trwa wiele dni i może okazać się uciążliwa, dlatego wybranie transportu powietrznego jest szybszym i łatwiejszym sposobem na dotarcie do miejsc, o których tak fascynująco piszą podróżnicy. Dla pasjonatów historii i kultury tego kraju wojażowanie po Syberii może okazać się spełnieniem marzeń.

Lataj tam i z powrotem

Planów nie warto odwlekać, bo wspomnienia są rzeczą bezcenną. Tym bardziej, że dzięki odrobinie sprytu znajdziesz wygodne połączenia Aerofłotem z Warszawy lub Krakowa, skąd bezpośrednie loty pozwalają dostać się do wybranego państwa w Europie, a rejsy z przesiadką w Moskwie zawiodą każdego spragnionego wrażeń w siną dal, gdzie tylko dusza zapragnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj