Policja zatrzymała przemytników, którzy próbowali przewieźć do Anglii 120 tysięcy papierosów i 18,5 kg tytoniu. Przemycając towar, chcieli uniknąć ponad 50 tysięcy funtów podatku.

Lot z Sharm el Sheikh do Manchesteru. 35 letni Ahmed Barakat i 54 letnia Elaine Wright zostali zatrzymani na lotnisku w Manchesterze przez oficeów straży granicznej a następnie przekazani w ręce funkcjonariuszy Urzędu Skarbowego i Celnego Jej Królewskiej Mości, którzy przeprowadzili śledztwo.

W styczniu para przybyła tym samym lotem z Sharm el Sheikh z Egiptu, podróżowali jednak osobno, w towarzystwie osób trzecich.

Barakat został zatrzymany a jego bagaż sprawdzony w Zielonym Kanale, do którego udają się pasażerowie nie mający żadnych towarów do oclenia. W jego bagażu znalezioni 103 tys. papierosów i 13,5 kg. tytoniu. Wright została przyłapana z 21 400 papierosami i 5 kg tytoniu.

Limit przewożonych papierosów na osobę, nie podlegający opłacie cła to 200 sztuk. Dozwolona ilość tytoniu na jedną osobę to 250 g.

Barakat został skazany na dziewięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok, grzywnę w wysokosci 500 funtów, pokrycie kosztu rozprawy sądowej (330 funtów) oraz 150 godzin pracy społecznej. Wyrok zapadł w Królewskim Sądzie w Liverpoolu (Liverpool Crown Court).

Wright została skazana na 26 tygodni więzienia w zawieszeniu na 12 miesięcy, 150 godzin pracy społecznej, 12-miesięczny nakaz nadzoru i pokrycie kosztów sądowych w wysokości 165 funtów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj