Portugalski port lotniczy Faro obchodził właśnie 50 urodziny. Z tej okazji ANA – operator Faro Airport, zdradził plany rozbudowy terminalu i modernizacji jego wnętrza.

Projekt o wartości 32.8 mln euro, przewiduje powiększenie powierzchni lotniska z 81,200 m² do 93,120 m². Renowacja ma objąć strefę handlową, kontrole bezpieczeństwa oraz wyposażenie operacyjne.

W planach mówi się między innymi o zwiększeniu przepustowości portu lotniczego poprzez przyspieszenie obsługi pasażerów w terminalu. Ma to umożliwić szybszą obsługę samolotów, a co za tym idzie, zwiększyć ilość operacji lotniczych.

ANA zapowiada otwarcie odnowionego terminalu na marzec 2017 roku. Po modernizacji port lotniczy w Faro będzie w stanie przetworzyć 3000 pasażerów na godzinę (w chwili obecnej jest to 2400 pasażerów) i pomieścić do 30 operacji na pasie startowym w przeciągu godziny (obecnie jest możliwych maksymalnie 24).

Ponadto, w planach znalazła się także budowa nowego parkingu dla samochodów, dróg dojazdowych oraz rozwój elementów krajobrazowych.

Prace w obrębie terminalu będą wykonywane przez firmę Mota-Engil i mają rozpocząć się w październiku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj