Pasażerowie portu lotniczego San Antonio w stanie Teksas będą mieli wkrótce dostęp do nowego obiektu, obejmującego stanowiska wypożyczalni samochodów i publiczny parking. Ceremonia otwarcia budowy miała miejsce we wtorek.

Nowy obiekt (CORNAC), który wkrótce będzie częścią infrastruktury największego portu lotniczego w Teksasie, ma zostać ukończony w marcu 2018 roku. Będzie obejmował stanowiska wypożyczalni samochodów oraz 7-piętrowy parking. Koszt inwestycji to 165,6 mln dolarów.

Lotnisko jest istotnym elementem dla rozwoju naszego miasta” – powiedział burmistrz San Antonio – Ivy Taylor. „Niezwykle ważne jest inwestowanie w infrastrukturę lotniska, żeby udowodnić, że jesteśmy w stanie sprostać potrzebom przyszłych pasażerów San Antonio Airport.

W holu obiektu CORNAC zmieści się 13 wypożyczalni, stanowisko do tankowania, odkurzania i mycia samochodów. Na 7 kondygnacjach budynku powstanie krótkoterminowy parking.

Nowoczesny, wydajny i przyjazny dla środowiska obiekt zapewni pasażerom „pierwszorzędną jakość obsługi klienta”.

Klienci wynajmujący samochód bardzo często są przenoszeni do siedziby firmy wynajmującej, co często prowadzi do zamieszania i ogólnej dezorientacji” – tłumaczy dyrektor lotnictwa Frank Miller.

Nowa struktura CORNAC będzie zlokalizowana w niedalekiej odległości od terminali, co pomoże pasażerom zaoszczędzić czas i wyeliminuje potrzebę korzystania z autobusów wewnątrzlotniskowych. Dodatkowo klienci będą mieli możliwość skorzystania z krótkoterminowego parkingu.

Nowy kompleks jest finansowany przez fundusz CFC (Customer Facility Charge), który powstał dzięki pobieraniu od indywidualnych klientów dodatkowej opłaty, naliczanej do ceny wynajmu auta. W ten sposób władze lotniska pozyskują środki na budowę i utrzymanie infrastruktury, przeznaczonej dla wypożyczalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj