Brazylijski Urząd Lotniska Cywilnego (SAC) w przyszłym roku ma ogłosić przetarg na prawa do budowy i zarządzania nowym lotniskiem w Porto Alegre, którego koszt przewiduje się na 505 milionów dolarów.

Istniejące lotnisko Salgado Filho International Airport, położone w stolicy południowego regionu Rio Grande do Sul, od dawna jest przeciążone i niewiele brakuje mu do przekroczenia limitu pojemności, który wynosi 15.3 miliony pasażerów rocznie.

Dlatego też SAC postanowił, że konieczne jest wybudowanie nowego lotniska w tym regionie. Salgado Filho znajduje się w obrębie miasta o populacji wynoszącej 1.5 miliona pasażerów rocznie i nie ma możliwości wybudowania drugiego pasu startowego czy poszerzenia istniejącego pasu.

Nowy port lotniczy powstanie na powierzchni 21 kilometrów kwadratowych w Portão, 50 kilometrów od centrum Porto Alegre i będzie dysponował dwiema drogami startowymi o wymiarach 3.200 m na 45 m. Pojemność nowego lotniska szacuje się na 40 milionów pasażerów rocznie, a jego konstrukcja ma potrwać od pięciu do ośmiu lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj