Port lotniczy Sztokholm-Arlanda zorganizował „Dzień Żniw” we współpracy z położoną niedaleko miejscowością Sigtuna. Jest to doskonała okazja dla podróżnych odwiedzających lotnisko do poznania i zaopatrzenia się w regionalne produkty.

Podróżni mogą kupić produkty pochodzące prosto z gospodarstw znajdujących się w regionie, między innymi jabłka, wędliny, mięso, ocet winny, miód oraz wiele innych.

Festiwal regionalnych produktów trwał dwa dni, 23 oraz 24 października w SkyCity, centrum biznesowym znajdującym się pomiędzy Terminalami 4 i 5 na najważniejszym szwedzkim lotnisku. Celem przedsięwzięcia miała być promocja regionalnych produktów i udostępnienie ich dla podróżnych zarówno w sklepach jak i w restauracjach na lotnisku.

Każdego dnia port lotniczy Sztokholm-Arlanda odwiedzany jest przez ponad 65,000 pasażerów, a ponadto lotnisko zatrudnia 175,000 personelu. Władze lotniska planują powtórzenie „Dnia Żniw” w kolejnych latach i uczynić z niego wydarzenie coroczne, a przy okazji zapewni to regionowi okazję do rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj