Prywatne lotnisko w Ciudad Real niedaleko Madrytu zostało niedawno wystawione na sprzedaż. Jego budowa kosztowała ponad miliard euro, ale na lotnisku nie ma żadnych lotów komercyjnych już od 2011 roku.

Port lotniczy Ciudad Real został wystawiony na sprzedaż w poniedziałek za cenę początkową 100 milionów euro. Sprzedaż rozpoczęła się w poniedziałek, a jej termin upłynie 27 grudnia. Lotnisko znane jest także pod nazwą Aeropuerto Central ze względu na swoje położenie.

Ciudad Real to miasto w środkowej Hiszpanii z populacją 75.000 mieszkańców, położone około 200 km na południe od Madrytu. Pierwszy lot ze świeżo wybudowanego lotniska w tym mieście odbył się w 2008 roku. Wówczas było to jedyne prywatne lotnisko w Hiszpanii, a koszt jego budowy wyniósł ponad miliard euro – powstał tam między innymi najdłuższy pas startowy w Europie wynoszący 4.200 metrów.

Lotnisko początkowo miało być nazwane Aerupuerto Madrid-Sur (Madryt-Południe) i miało ono przyciągnąć tanie linie lotnicze, aby zapewnić rozwój stolicy Hiszpanii. Niemniej jednak, port ten nie uzyskał pozwolenia na używanie tej nazwy i ostatecznie główne lotnisko Madrid-Barajas zostało powiększone i to z niego ruszyli przewoźnicy z tanimi lotami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj