Aéroports de Montréal (ADM) podpisało kontrakty na zdemontowanie dawnego budynku terminalu pasażerskiego Montréal–Mirabel, który został wyłączony z użycia 10 lat temu.

Władze Aéroports de Montréal wydały zgodę na wyburzenie dawnego terminala, który jest nieaktywny od 2004 roku oraz przekonują, że lotnisko ADM dobrze wykorzysta tę nadarzającą się okazję modernizując lub powiększając aktualnie używane obiekty.

Projekty zostały zaaprobowane i polegają na oczyszczeniu i zdemontowaniu budynku oraz szeregu innych prac związanym z jego całkowitym zburzeniem.

Terminal przeznaczony do rozbiórki zajmuje powierzchnię 15 akrów. Lotnisko przez 10 lat nie zdołało znaleźć dla tego budynku innego przeznaczenia. Dyrektor naczelny lotniska, James Cherry, wyjaśnia, że kontrakty na rozbiórkę terminala były dość korzystne jeśli chodzi o cenę, ze względu na sprzyjające warunki na rynku.

Cherry dodaje, że władze lotniska po zburzeniu starego budynku skupią się na opcjach zagospodarowania zdobytej przestrzeni, jak tylko będzie to możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj