Port lotniczy Nassau – Lynden Pindling International Airport – międzynarodowy port lotniczy położony w Nassau na Bahamach.

Kod IATA: NAS
Państwo: Bahamy
Kontynent: Ameryka Północna

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: NAS

Kod ICAO: MYNN

Miasto: Nassau

Współrzędne: 25°02′20″N 77°27′58″W

Wysokość: 5 m n.p.m.

Kierunek 14/32: Asfalt, 3 358 x 46 m

Kierunek 09/27: Asfalt, 2 537 x 46 m

Tabela lotów – przyloty

Tabela lotów – odloty

Lądowanie na lotnisku Nassau – zobacz wideo:OPIS

Port lotniczy Nassau – Lynden Pindling International Airport – międzynarodowy port lotniczy położony w zachodniej Nowej Prowincji na Bahamach, niedaleko Nassau, stolicy kraju. Jest to największe lotnisko na Bahamach, stanowiące bazę lotniczą dla linii Bahamasair. Operatorem lotniska jest rząd Bahamów.

Port lotniczy Nassau został otwarty 1 stycznia 1940 roku pod nazwą „Oakes Field” na cześć milionera Harry’ego Oakes’a, który przeznaczył znaczną sumę pieniędzy na budowę lotniska. Było to pierwsze lotnisko na Bahamach, wcześniej zaś transport na wyspy odbywał się za pomocą hydroplanów. Podczas II Wojny Światowej, 30 grudnia 1942 roku port został przemianowany na „Windsor Field” i nadano mu charakter militarny.

Po zakończeniu wojny z powrotem przywrócono mu charakter cywilny i zyskało status głównego lotniska Bahamów pod nazwą Nassau International Airport. Następnie, w 2006 roku nadano mu imię na cześć premiera Bahamów, Sir Lynden Oscar Pindling.

Lotnisko Nassau znajduje się na piątym miejscu wśród najbardziej ruchliwych portów lotniczych Karaibów, z liczbą pasażerów wynoszącą 3,339,876 na rok 2012.

DOJAZD

Autobus

Taxi

Wynajem samochodu

Strona internetowa lotniska

http://www.nas.bs/Public/Home.aspx

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj