Port lotniczy Montego Bay – Sangster International Airport – międzynarodowy port lotniczy położony w Montego Bay na Jamajce.

Kod IATA: MBJ
Państwo: Jamajka
Kontynent: Ameryka Północna

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: MBJ

Kod ICAO:MKJS

Miasto: Montego Bay

Współrzędne: 18°30′13″N 77°54′48″W

Wysokość: 1 m n.p.m.

Kierunek 07/25: Asfalt, 2 662 x 46 m


Linie lotnicze operujące z lotniska (międzynarodowe)

Linie lotnicze operujące z lotniska (krajowe)

Tabela lotów – przyloty

Tabela lotów – odloty

Lądowanie na lotnisku – zobacz wideo:OPIS

Port lotniczy Montego Bay – Sangster International Airport – międzynarodowy port lotniczy położony w odległości 4.8 km na wschód od Montego Bay na Jamajce. Właścicielem lotniska jest grupa Airports Authority of Jamaica.

Jest największym portem lotniczym na Jamajce i jednym z największych na Karaibach – znajduje się na czwartym miejscu w rankingu wśród karaibskich lotnisk. W 2012 roku obsłużył 3,381,490 pasażerów i odbyły się na nim 40,324 operacje lotnicze.

Lotnisko Sangster uznawane jest też za jeden z najnowocześniejszych portów lotniczych na Karaibach, zdolnym obsłużyć 9 milionów pasażerów rocznie. Port ten często nazywany jest też bramą do Karaibów i stanowi on bazę lotniczą dla wielu przewoźników.

Lotnisko Sangster jest jednocześnie największym portem lotniczym Jamajki, a jego nazwa pochodzi od byłego premiera Jamajki – Sir Donalda Sangstera. Pozostałe lotniska na wyspie to Norman Manley International Airport oraz Ian Fleming International Airport.

DOJAZD

Parking

Taxi

Wynajem samochodu

Strona internetowa lotniska

http://www.mbjairport.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj