Port lotniczy Las Américas – Aeropuerto Internacional Las Américas – międzynarodowy port lotniczy położony w Punta Caucedo w Dominikanie.

Kod IATA: SDQ
Państwo: Dominikana
Kontynent: Ameryka Północna

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: SDQ

Kod ICAO: MDSD

Miasto: Punta Caucedo

Współrzędne: 18°25′46″N 69°40′08″W

Wysokość: 18 m n.p.m.

Kierunek 17/35: Asfaltobeton, 3 355 x 45 m

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – przyloty i odloty

Lądowanie na lotnisku Las Americas – zobacz wideo:

OPIS

Port lotniczy Las Américas – Aeropuerto Internacional Las Américas – międzynarodowy port lotniczy położony w Punta Caucedo w Dominikanie, niedaleko stolicy kraju – Santo Domingo. Pełna nazwa lotniska została nadana w 2002 roku i brzmi Aeropuerto Internacional Las Americas-José Francisco Pena Gómez (AIJFPG), jednak bardziej popularna nazwa to wersja skrócona – Las Americas.

Port lotniczy istnieje od 1959 roku jako oficjalne lotnisko stolicy kraju. Istnieje także drugie lotnisko obsługujące Santo Domingo zwane La Isabela. Operatorem Las Americas jest grupa Aeropuertos Dominicanos Siglo XXI (AERODOM), która ma koncesję na zarządzanie lotniskiem przez 25 lat.

W rankingu najbardziej ruchliwych lotnisk na Karaibach Las Americas znajduje się na szóstym miejscu, zaś w Dominikanie jest to drugi port lotniczy co do wielkości, po lotnisku Punta Cana. W 2010 roku obsłużyło 3,044,716 pasażerów i odbyło się na nim 29,466 operacji lotniczych.

Lotnisko Las Americas stanowiło węzeł dla takich przewoźników jak Dominicana de Aviación, APA Dominicana International, Air Santo Domingo, a także wielu innych pomniejszych linii lotniczych. Obecnie jest bazą dla linii PAWA Dominicana i SAP Air.

DOJAZD

Pomimo znacznej pozycji Las Americas wśród portów lotniczych Karaibów, lotnisko nie dysponuje środkami transportu publicznego,które łączyłyby je z centrum miasta. Jedyną dostępną formą transportu są taksówki.

Strona internetowa lotniska

http://www.aerodom.com/app/do/frontpage.aspx

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj