Port lotniczy Meksyk-Benito Juarez – Aeropuerto Internacional de la Ciudad de México – Aeropuerto Internacional Benito Juárez – międzynarodowy port lotniczy, największy w Meksyku. Położony jest na wschód od centrum meksykańskiej stolicy.

Lecisz do Meksyku?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Meksyku w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Meksyku

Kod IATA: MEX
Państwo: Meksyk
Kontynent: Ameryka Północna

Dane:

Typ: cywilne/wojskowe

Kod IATA: MEX

Kod ICAO: MMMX

Miasto: Mexico City

Współrzędne: 19°26′11″N 99°04′20″W

Wysokość: 2 238 m n.p.m.

Kierunek 05R/23L: Asfalt, 3 900 m

Kierunek 05L/23R: Asfalt, 3 952 m

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Opis lotniska w Meksyku

Port lotniczy Meksyk-Benito Juarez – Aeropuerto Internacional de la Ciudad de México Aeropuerto Internacional Benito Juárez międzynarodowy port lotniczy, największy w Meksyku. Położony jest na wschód od centrum meksykańskiej stolicy. Właścicielem lotniska jest Grupo Aeroportuario de la Ciudad de México. W skrócie lotnisko określa się literami AICM.

W 2013 roku lotnisko obsłużyło 31 534,638 pasażerów, z czego 10 634,444 to pasażerowie międzynarodowi, co dało mu pierwsze miejsce w rankingu największych portów lotniczych Meksyku. W 2013 roku na lotnisku ogółem odbyło się 396,567operacji lotniczych. W sprzyjających okolicznościach lotnisko Benito Juarez jest w stanie przyjąć 32 miliony pasażerów rocznie.

Port ten zajmuje obecnie 51. pozycję wśród największych lotnisk na świecie w kategoriach liczby pasażerów, oraz 26. pozycję jeśli chodzi o ilość operacji lotniczych. Meksyk-Benito Juarez jest jednocześnie drugim co do wielkości lotniskiem w Ameryce Południowej w kategoriach liczby pasażerów oraz pierwszym jeśli chodzi o ilość operacji.

Podczas inauguracji lotniska nadano mu nazwę Puerto Aéreo Central, którą jednak wkrótce zmieniono na Aeropuerto Central , a następnie nadano mu ostateczną nazwę Aeropuerto Internacional Benito Juárez de la Ciudad de México. Pierwsze lądowanie na tym lotnisku miało miejsce 20 lipca 1920 roku.

Dojazd z i na lotnisko w Meksyku

Autobus

Taxi

Metro

Metrobus

Aerotren (pociąg)

Strona internetowa lotniska http://www.aicm.com.mx/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj