Lotnisko w Orlando jest drugim po Miami portem lotniczym w Florydy. Teren na którym mieści się obecnie lotnisko w przeszłości służył celom militarnym. 

Lecisz do Orlando?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Orlando w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Orlando

Co zobaczyć w Orlando?

Kod IATA: MCO
Państwo:
Kontynent: Ameryka Północna

Dane

Kod IATA: MCO

Kod ICAO: KMCO

Państwo: USA
Kontynent: Ameryka Północna

Typ: cywilne

Miasto: Orlando, Floryda
Wysokość: 29,3 m n.p.m.
Współrzędne: 28°25′46″N 81°18′32″W

Adres: Orlando International Airport, One Airport Blvd, Orlando, Florida 32827-4399, USALinie lotnicze operujące z lotniska Orlando

Linie lotnicze operujące z lotniska Orlando

Tabela lotów – odlotów

Tabela lotów – przyloty

Orlando Airport, Floryda, lądowanie (wideo)

Opis i historia lotniska w Orlando

Międzynarodowy Port Lotniczy w Orlando jest położony około 12 mil (19 km) na południowy wschód od centrum miasta. To drugie najbardziej ruchliwe lotnisko stanu Floryda po lotnisku w Miami i trzynaste w USA. Posiada cztery pasy startowe, obsługuje prawie 36 milionów pasażerów oraz prawie 380 tysięcy lotów rocznie. Obsługiwany ruch plasuje lotnisko w trzeciej dziesiątce najbardziej ruchliwych portów lotniczych świata. Historia lotniska sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to służyło ono głównie celom wojskowym jako baza. W latach siedemdziesiątycj XX wieku teren został przekazany przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych pod cywilne lotnisko.
Lotnisko Orlando posiada jeden główny, największy terminal, który jest połączony z czterema kolejnymi przez system kolejek.

Główny terminal jest podzielony na dwie sekcje: A i B. W terminalach pasażerowie znajdą sklepy, kawiarnie, restauracje, bankomaty oraz inne udogodnienia dla podróżnych.

Dojazd z i na lotnisko w Orlando

Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum przez miejski system autobusowy Lynx, który oferuje połączenia z kilkoma punktami w mieście. Własne połączenia utrzymują również samorządy okolicznych miejscowości.

Swoją własną linię autobusową pomiędzy lotniskiem a swoim ośrodkiem ma także Walt Disney World Resort ok. 32 km. Podróż do tego królestwa bajek zajmuje około 75 minut (autobusem linii Lynx).

Na lotnisku można skorzystać też z taksówki lub wypożyczyć samochód.

Do dyspozycji podróżnych są również promy, które kursują pomiędzy lotniskiem a portem Canaveral (ok. 42 mil).

Najtańszym rozwiązaniem jest podróż autobusem. Niezależnie od kierunku koszt to tylko USD.

Źródło: (Orlando International Airport, Wikipedia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj