Port lotniczy Cancún – Aeropuerto Internacional de Cancún – międzynarodowy port lotniczy położony 15 km na południowy zachód od Cancún, w Meksyku.

Kod IATA: CUN
Państwo: Meksyk
Kontynent: Ameryka Północna

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: CUN

Kod ICAO: MMUN

Miasto: Cancún

Współrzędne: 21°02′12″N 86°52′37″W

Wysokość: 6 m n.p.m.

Kierunek 12/30: asfalt, 3 500 x 60 m

Adres:

Carretera Cancun-Chetumal KM.22 Cancun, Q. Roo, Mexcio 75220

tel: +52 998 848 7200


Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Lądowanie na lotnisku Cancun – zobacz wideo:OPIS

Port lotniczy Cancún – Aeropuerto Internacional de Cancún – międzynarodowy port lotniczy położony 15 km na południowy zachód od Cancún, na wybrzeżu Morza Karaibskiego, na półwyspie Jukatańskim, w Meksyku.

Jest to drugie co do wielkości lotnisko w tym kraju, w rankingu tuż za Aeropuerto Internacional de la Ciudad de México (obsługujące stolicę Meksyku). Port lotniczy Cancún ma jednak większe znaczenie jeśli chodzi o ruch pasażerów międzynarodowych. W 2013 roku Cancún obsłużyło prawie 16 milionów pasażerów, czyli aż o 10% więcej niż w roku 2012. Pozwoliło mu to zająć bardzo wysokie miejsce wśród najbardziej ruchliwych portów lotniczych Ameryki Łacińskiej.

Aeropuerto Internacional de Cancún zarządzane jest przez grupę ASUR, podobnie jak inne meksykańskie lotniska. Podzielone jest na trzy terminale: Terminal 1 zarezerwowany jest dla lotów czarterowych pochodzących z Ameryki Północnej, a także dla lokalnych liniii czarterowych. Terminal 2 przeznaczony jest dla przewoźników lotów międzynarodowych oraz krajowych linii lotniczych, natomiast z nowego Terminala 3 odbywają się przede wszystkim loty międzynarodowe z Ameryki Północnej i Europy.

DOJAZD

Autobus

Wynajem samochodu

Parking

Strona internetowa lotniska http://www.cancun-airport.com/index.htm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj