Port lotniczy Fairbanks – międzynarodowy port lotniczy położony 5 km na południowy zachód od centrum Fairbanks, w stanie Alaska, w Stanach Zjednoczonych.

Kod IATA: FAI
Państwo: Stany Zjednoczone
Kontynent: Ameryka Północna

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: FAI

Kod ICAO: PAFA

Miasto: Fairbanks

Współrzędne: 64°48′54″N 147°51′23″W

Wysokość: 132 m n.p.m.

Kierunek 1L/19R: Asfalt, 3 597 x 46 m

Kierunek 1R/19L: Asfalt, 1 981 x 30 m

Kierunek 1/19: Żwir, 884 x 23 m

Kierunek 1W/19W: Woda, 1 646 m

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty i przyloty

OPIS

Port lotniczy Fairbanks (Fairbanks International Airport)– międzynarodowy port lotniczy położony 5 km na południowy zachód od centrum Fairbanks, w stanie Alaska, w Stanach Zjednoczonych.

Właścicielem lotniska jest State of Alaska DOT&PF. Lotnisko jest bazą lotniczą dla linii lotniczych: Arctic Circle Air Service, Frontier Flying Service, Warbelow’s Air Ventures, Wright Air Service. Ostatnio na lotnisku FAI zburzono stary terminal i na jego miejsce wybudowano nowy. W 2012 roku port lotniczy Fairbanks obsłużył 133,267 operacji lotniczych.

Lotnisko obsługuje wiele linii lotniczych typu cargo, gdyż jest dogodnym miejscem do zatrzymania się samolotów udających się w trasę trans-polarną. Nie wszystkie linie lotnicze operują z lotniska FAI cały rok – wyłącznie Era Aviation oraz Alaska Airlines oferują całoroczny serwis. Natomiast Delta Air Lines, Frontier Airlines, oraz United Airlines działają tylko w sezonie letnim.

Ponadto, Fairbanks jest najmniejszym miastem w Stanach Zjednoczonych, które oferuje nieprzerwany serwis połączeń do Europy, jako że przewoźnik Condor Airlines ma w swojej ofercie cotygodniowe loty do Frankfurtu w czasie sezonu turystycznego.

DOJAZD


Parking

Transport (taxi i wynajem samochodu)

Strona internetowa lotniska http://dot.alaska.gov/faiiap/index.shtml

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj