Międzynarodowy Port Lotniczy San Diego historycznie jest kojarzony z Lindbergiem i jego transatlantyckim lotem. W 2007 roku lotnisko zdobyło tytuł 4 najlepszego lotniska w Północnej Ameryce.

Lecisz do San Diego?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w San Diego w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w San Diego

Kod IATA: SAN
Państwo: Stany Zjednoczone
Kontynent: Ameryka Północna

Dane
Typ: cywilne
Kod IATA: SAN
Kod ICAO: KSAN
Miasto: San Diego, Kalifornia, USA
Współrzędne:32° 44′ 1″ N, 117° 11′ 23″ W
Wysokość: 5,2 m n.p.m.

Adres: PO Box 82776, San Diego, CA 92138-2776, USA

Od października 2010, Międzynarodowy Port Lotniczy San Diego jest obsługiwany przez 20 pasażerskich lotniczych oferujących loty non-stop do 49 miejsc w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Meksyku.

Linie lotnicze operujące z lotniska San Diego

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Lądowanie na lotnisku w San Diego (wideo)

Lotnisko znajduje się w pobliżu miejsca starej fabryki Linie Ryan, ale nie jest to ten sam pas startowy, gdzie Ryan Charles Lindbergh przetestował Spirit of St Louis przed historycznym lotem transatlantyckim. W 1928 roku miasto San Diego – zainspirowane planami Lindberga, oraz podekscytowane faktem, że samolot rzeczywiście poleciał – rozpoczęło emisję obligacji na budowę 2 pasów startowych. Lindberg zgodził się „użyczyć” swojego imienia dla nowo powstającego lotniska. Nowe lotnisko zostało poświęcone 16 sierpnia 1928 roku i otrzymało nazwę San Diego Municipal Airport ale znane jest również jako Lindbergh Field.

Lotnisko było pierwszym federalnym certyfikowanym lotniskiem do obsługi wszystkich typów samolotów, w tym wodnosamolotów. Pierwotny terminal znajduje się na północno-wschodniej części pola i ciągnie się wzdłuż autostrady Pacyfik. Lotnisko było także wykorzystywane jako laboratorium do testowania wczesnych projektów amerykańskiego szybowca m.in. przez Williama Hawley Bowluse’a. Lotnisko w San Diego uzyskało status międzynarodowego portu lotniczego w 1934 roku.

Międzynarodowy Port Lotniczy San Diego mieści się około 5 km od biznesowego centrum miasta. Jego właścicielem i zarządcą jest San Diego County Regional Airport Authority.

Terminale:
Terminal 1 składa się z dwóch części: wschodniej i zachodniej i ma 19 bramek (1-19).

Terminal 2 składa się z dwóch części: wschodniej i zachodniej i ma 22 bramek
(20 – 41), wszystkie międzynarodowe przyloty na Lindbergh są obsługiwane
w Terminalu nr 2.

Terminal Commuter ma 4 bramki (1-4), a obecnie wszystkie loty obsługiwane z tego terminalu to loty między San Diego a Los Angeles International Airport.

Dojazd z i na lotnisko San Diego

Transport publiczny

Wynajem samochodów

Taksówki

Parking

Źródło: (Wikipedia, San Diego International Airport)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj