Lotnisku Hobby w Houston zaoferowano nowe możliwości rozwoju oraz szereg ulepszeń wartych 100 milionów dolarów celem wprowadzenia na nim Southwest Airlines Co. i tym samym uruchomienia międzynarodowych połączeń z tego lotniska. Linie Southwest zobowiązały się do sfinansowania odpowiedniej infrastruktury i otwarcia pięciu nowych bramek, które będą własnością miasta Houston.

W zamian za to Southwest Airlines będą miały pierwszeństwo w planowaniu lotów i będą zwolnione z dodatkowych opłat za użytkowanie czterech z pięciu planowanych nowych bramek. Z pozostałego stanowiska będą mogły korzystać inne linie lotnicze, które jednak będą musiały za to uiścić dodatkową opłatę.

Anis Parker, burmistrz Houston, poparła plany rozbudowy lotniska Hobby. Jak twierdzi Parker, nowe ulepszenia mogą zostać wprowadzone bez konieczności podwyżki podatków dla pasażerów oraz bez ryzyka, że miasto popadnie w długi. Rada miasta Houston w przeciągu tygodnia ma podjąć decyzję dotyczącą planów ekspansji lotniska.

Obecnie międzynarodowe loty odbywają się z lotniska Bush Intercontinental, które jest większe niż Hobby, ale dużo bardziej oddalone od centrum Houston. Poparcie Anis Parker może pomóc liniom Southwest w polemice z ich konkurencją United Airlines, które oferują międzynarodowe loty na lotnisku Bush Intercontinental i są zdania, że plany rozwoju lotniska Hobby mogą doprowadzić do utraty wielu miejsc pracy.

Jednak linie lotnicze Southwest uwzają, że efekt będzie przeciwny i rozrost lotniska Hobby oraz uruchomienie połączeń międzynarodowych przyczyni się do zwiększenia liczby miejsc pracy, ponieważ zwiększy się też konkurencja i liczba podróżnych.

Southwest Airlines obecnie oferują ponad 130 lotów dziennie z lotniska Hobby i mają nadzieję powiększyć swoją ofertę o 20 dodatkowych lotów, jeśli ich propozycja zostanie zatwierdzona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj