Lotnisko Chaudhary Charan Singh w Lucknow w Indiach ma nowy trzypoziomowy terminal. Koszt jego powstania to 1,2 biliona rupii.

Oficjalne otwarcie nowego terminalu, skonstruowanego przez S. Gosh & Associates, miało miejsce 19 maja i przewodniczył mu Ajit Singh. Nowy terminal zacznie w pełni funkcjonować 2 czerwca, natomiast obecny terminal zostanie zamknięty na czas remontu, który ma trwać 6 miesięcy.

Budynek nowego terminalu na lotnisku Chaudhary Charan Singh będzie gościł zarówno loty międzynarodowe, jak i krajowe, z linii lotniczych Indigo, Indian Airlines, Air India oraz Jet Lite. Lotnisko, dawniej znane jako port lotniczy Amausi, jest głównym centrum podróży lotniczych do miast Lucknow i Kanpur i jest drugim co do popularności lotniskiem w północnych Indiach.

Nowy terminal będzie wyposażony w urządzenia najwyższej technologii. Jego powierzchnia to 20 000 kilometrów kwadratowych i będzie on w stanie pomieścić 650 pasażerów. Terminal będzie dysponował dwunastoma punktami kontrolnymi dla przylotów oraz pięcioma punktami odprawy celnej. Budynek terminalu przypomina wyglądem samolot, z ogromnymi wspornikami w kształcie skrzydeł.

Na nowym terminalu bramki odlotów i przylotów znajdują się na parterze budynku, natomiast na pierwszym piętrze usytuowane są przejścia prowadzące bezpośrednio na płytę lotniska. Budynek będzie też dysponował szeroką ofertą kawiarni, sklepów bezcłowych, księgarni, centrów handlowych oraz kafejek internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj